Цілком таємно: секрети креативності дітей

Час читання: 2 хвилини

«Щоб стимулювати творчість, варто розвивати у собі дитячу схильність до гри»

Альберт Ейнштейн

Запитайте  дитину, що можна зробити із звичайнісінької канцелярської скріпки, і, будьте певні, отримаєте масу думок і веселих варіантів. 

Діти – чудові мислителі, здатні генерувати цілий ряд ідей – вільно, щедро і без нотаток внутрішнього критика. Чому ж ми, дорослі, часто боремося з такою здатністю до творчості?

Фронтальна кора винуватець подій. Фронтальна кора – це частина головного мозку, відповідальна за когнітивні навички, включаючи розв’язування проблем, мовну поведінку та поведінку суспільну, на основі певних правил.

Досягаючи свого двадцятиріччя, фронтальна кора стає більш «раціональною», що дозволяє нам робити кращі оціночні судження та приймати зважені рішення. Однак, одним з побічних ефектів є зменшення здатності до  дивергентного мислення, що може стати справжнім вбивцем творчості.

Крім того, дорослі схильні розглядати помилку як невдачу, а не як природну і здорову частину процесу створення. Як банально це не звучало б, помилка – це не невдача, а суттєва ознака намагань щось зробити, створити. Погляньте на будь-яку дитину під час гри, і ви зрозумієте, що це правда. Чим більше ви дозволяєте собі робити помилки, тим більше у вас шансів отримати несподіване рішення. 

Що ж, час для хороших новин. Ви – творчі! Так-так, кожна людина має вроджену якість – креативність, тому вона не може бути цілком втрачена. Нижче наведено деякі прийоми для стимулювання вашого творчого мозку, які ви можете використовувати будь-коли:

  • Дозвольте собі бешкетувати. Вдягніть одяг, якого соромитеся і нізащо б не вийшли на люди. Та вийдіть, обірвіть стереотипи і впродовж дня відслідковуйте свої відчуття. 
  • Зробіть перерву для “нічого”. Протягом дня робіть паузи, щоб насолодитися музикою, щось помалювати або пограти з іграшкою чи дріб’язком ваших кишень. Стимулювання мозку в такі способи і просто час для мрій чудово впливають на вашу уяву. 
  • Переміщайте своє тіло. Регулярні фізичні рухи допамагають стимулювати гіпокамп, який, на думку деяких дослідників, може підвищити ваші творчі здібності. Вирушайте в парк, катайтеся, сядьте на гойдалку, потанцюйте, пограйте в фрісбі. 

Отже, якщо ви хочете бути більш творчим, тоді думайте частіше як дитина. Нічого не бійтеся, грайте, пробуйте нові речі, робіть помилки. Носіть дивний одяг, спостерігайте за хмарами, малюйте. Діти – майстри створення власних правил, нових ідей та ігор. Чудово те, що ви також можете бути майстром.

І наостанок: будьте терплячі до себе. Креативність неспішна. Спочатку пускає коріння, розвивається, зацвітає і, врешті, дає плоди. 


Вам сподобалась ця стаття?

 

27.02.2020


Схожі статті

TRIZ- технологія розвитку критичного мислення, креативності та системності для молоді

Головна мета навчання в Академії - розвинути здатність нестандартно мислити, знаходити нові ефективні ідеї та рішення. в умовах невизначеності

Проектний менеджмент

Ім'я Ілона Маска сьогодні відомо всім. Його проекти і компанії обговорюють, оцінюють і хочуть фінансувати всі. Але чи відомо вам, що свої перші гроші він заробив в...

Що таке ейдетика та навіщо вона потрібна

У наш час всім доводиться стикатися з таким величезним потоком інформації, що мало кому вдається переробити і запам’ятати його. З цим і пов’язаний один з найбільш важливих...

Ще більше корисного у наших соцмережах!

ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ?

Залиште свій контакт і ми з вами зв'яжемося!

Оставьте свой вопрос и мы с вами свяжемся!

Записатися

Підібрати курс